Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci

Na proces ozdabiania albumów ze zdjęciami czy wykonywania innych papierowych dekoracji składa się wiele elementów. Jednym z nich jest embossing (po angielsku słowo to odnosi się do wytłaczania czy uwydatniania), czyli technika, która ma na celu uwypuklenie danego wzoru na powierzchni. W ten sposób ozdobione kartki czy oprawy mogą zyskać specyficzną fakturę. Jest to wyjątkowy sposób na nadanie okładkom indywidualnego charakteru.

Embossing

[WL15R] Puder do embossingu: Avocado [WL15R] Puder do embossingu: Avocado
Producent: WOW!
Cena:

12,50 zł

szt.
zobacz więcej
[WL21R] Puder do embossingu: Oceanic [WL21R] Puder do embossingu: Oceanic
Producent: WOW!
Cena:

12,50 zł

szt.
zobacz więcej
[WL23X] Puder do embossingu: Bang [WL23X] Puder do embossingu: Bang
Producent: WOW!
Cena:

12,50 zł

szt.
zobacz więcej
[WL24X] Puder do embossingu: Pop [WL24X] Puder do embossingu: Pop
Producent: WOW!
Cena:

12,50 zł

szt.
zobacz więcej
[WL49R] Puder do embossingu: Azalea [WL49R] Puder do embossingu: Azalea
Producent: WOW!
Cena:

12,50 zł

szt.
zobacz więcej
[WL57R] Puder do embossingu: Twiggy [WL57R] Puder do embossingu: Twiggy
Producent: WOW!
Cena:

12,50 zł

szt.
zobacz więcej

Wypukły wzór zazwyczaj uzyskuje się przy pomocy kilku metod. Można robić to na zimno lub na gorąco. Embossing na zimno określany jest też jako suchy. Pracując tą metodą, wytłoczony deseń uzyskuje się przy pomocy nacisku fizycznego. Do tego konieczne będą narzędzia do wytłaczania (na przykład dłuto), odpowiednia baza (może nią być papier lub karton) oraz szablony. Następnie należy zabrać się za odciskanie dłutem motywu.

Z kolei wybierając sposób na gorąco, korzystamy ze specjalnego stempla posypanego pudrem, który pod wpływem wysokiej temperatury się topi. W ten sposób powstaje właśnie wypukły wzór. Przy zastosowaniu tej metody warto pamiętać, by podłoże odporne było na działanie gorąca.

Zestaw do embossingu – co jest w nim niezbędne?

Jeżeli nie chcesz samodzielnie dobierać akcesoriów potrzebnych do wykonywania wzorów, warto sięgnąć po gotowe komplety. Do uwypuklania ich i nadawania im estetycznego wyglądu niezbędne jest kilka narzędzi, które zawiera w sobie zestaw do embossingu. Proponujemy produkty idealne do pracy z dekorowaniem papierowych kartek, które zebrane są w poręcznej walizeczce. Dzięki niej wszystkie przybory będą zawsze w jednym miejscu. W skład zestawu wchodzi kilka kolorów pudru, który wykorzystywany jest przy pracy na gorąco.

Pudry w zestawach do embossingu przechowywane są w niewielkich pojemnikach. W skład każdego kompletu wchodzi kilka kolorów, dzięki czemu można tworzyć wypukłe motywy w wielu barwach. Wybranie zestawu do embossingu to także sposób na wypróbowanie kilku odcieni i sprawdzenie, jak będą one wyglądały na danej okładce czy papierze. Proponujemy produkty zarówno w pastelowych barwach, delikatnych i spokojnych, jak i odważne metaliczne kolory mieniące się ze względu na zawartość brokatu. Dostępne są pudry do wykonywania detali i drobnych szczegółów, jak i proszki do wytłaczania większych deseni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl